ŠOLSKA KNJIŽNICA

OB PONEDELJKIH, TORKIH, SREDAH, ČETRTKIH
OD 12.10 DO 14.30
ter OB PETKIH OD 12.10 DO 13.45
Knjižnica je zaprta, kadar knjižničarki nadomeščata
ali sodelujeta pri drugih vzgojno-izobraževalnih vsebinah.
Od 13.30 do 14.30 je čas namenjen  samo Bralni znački ter individualnemu delu (branje, referati, seminarske naloge, domače naloge, učenje, uporaba interneta po predhodni najavi), zato je takrat v knjižnici tišina.
O vsem, kar vas zanima, skrbi ali moti,
se lahko pogovorimo.

URNIK BRALNE ZNAČKE
Razgovori o prebranih knjigah so od ponedeljka do četrtka, in sicer od  7.15 do 8.00 ter po pouku od 13.15 do 14.30.

TI URNIK NE USTREZA? NIMAŠ ČASA?
Potem lahko prideš katerikoli dan po pouku (ponedeljek, torek, sreda ali četrtek), prednost pa imajo bralci, ki so tisti dan po urniku na vrsti. Malo potrpežljivosti, pa bo!

KAKO POTEKA BRALNA ZNAČKA?
Lahko prihajate posamezno, v paru ali v skupini. Prebrati je treba najmanj 5 knjig  (oziroma več, če so le-te tanjše), rimernih tvoji starosti in bralnim sposobnostim. Na razgovor lahko prineseš svoje zapiske o knjigi (imena oseb …). Pri izboru knjig ti bova radi svetovali. Naenkrat lahko »poveš« več knjig. Bralna značka poteka do 12. junija 2015, za devete razrede pa le do 31. marca, ker aprila že potujemo  v Benetke.

BERIMO SKUPAJ!
BRALCI SMO RAZLIČNI,
 ZATO BEREMO RAZLIČNE KNJIGE.
NAJ ŽIVI BRALNA ZNAČKA!

knjižničarki Polona Raušl in Zdenka Ivančič

Bralna značka: predlogi za branje

Bralci od 6. do 9. razreda imajo priporočene knjige razstavljene v ŠK oz. se o izbiri posvetujejo s knjižničarkama.

1. razred

2.razred