Prikaz vsebine:     OŠ Brezovica     POŠ Notranje Gorice

PREHRANA

Šolsko prehrano lahko odjavite na elektronski naslov prehrana@osbrezovica.si
Šolsko prehrano lahko odjavite na telefonsko številko: 01 29 27 200, 01 29 27 207 ali 031570222. Če je bila odjava prehrane do 8.00 ure, velja odjava z istim dnem od prejema odjave oziroma s kasnejšim dnem.

ALERGENI OBVESTILO
ALERGENI TABELA
PRAVILA ŠOLSKE PREHRANE

sreda 03.05.2017
Zajtrk: klasični/brezmesni: PINCA (G, L, J, s. o, ss), ČAJ, REZINA MELONE
Dop. malica: klasična/brezmesna: BIO ČRN KRUH (G), KISLA SMETANA (L) BIO MARMELADA, MLEKO (9), HRUŠKA
Kosilo: klasično: BORANJA Z MESOM (G), POLENTA (g), ZELJE S FIŽOLOM V SOLATI, ANANAS
brezmesno: BORANJA BREZ MESA (G), POLENTA (g), ZELJE S FIŽOLOM V SOLATI, ANANAS
Pop. malica: klasična/brezmesna: SIROVA ŠTRUČKA (G, L, S, ss, o), JABOLKO

četrtek 04.05.2017
Zajtrk: klasični: TOAST (G, L, s, ss, j ,o), ŠUNKA SIR (L), ČAJ , PAPRIKA, KIVI
brezmesni: TOAST (G, L, s, ss, j, o), S SIROM (L), ČAJ , PAPRIKA, KIVI
Dop. malica: klasična/brezmesna: KRUH BREZ ADITIVOV (G, l, s, j, ss), TUNIN NAMAZ (L), POMARANČNI 100 % SOK, JAGODE
Kosilo: klasično: KROMPIRJEVA ENOLONČNICA S PIŠČANČJO HRENOVKO, ČRN KRUH (G, l, j, s ,o, ss), MARELIČNI CMOKI (G, L, J, Ž, s, o, ss)
brezmesno: KROMPIRJEVA ENOLONČNICA S STROČNICAMI, ČRN KRUH (G, l, j, s ,o, ss), MARELIČNI CMOKI (G, L, J, Ž, s, o, ss)
Pop. malica: klasična/brezmesna: BOMBETA S SEZAMOM (G, S, SS, l, o), BIO PITNO
MLEKO L

petek 05.05.2017
Zajtrk: klasični/brezmesni: UMEŠANA JAJCA (J), ČRN KRUH (G, l, s, j, ss), ČAJ, HRUŠKA
Dop. malica: klasična/brezmesna: SLANIK (G ,L, S, j, ss), BIO SADNI KEFIR (L), OREŠČKI (orehi, mandeljni, lešniki, indijski oreščki)
Kosilo: klasično/brezmesno: PIRINI SVALJKI (G, Ž, J ,s, l, o, ss), PARADIŽNIKOVA OMAKA( G), RIBAN SIR (L), RDEČA PESA, SLADOLED PIRAN KORNET (G,L, S, a,o)
Pop. malica: klasična/brezmesna: BIO OVSEN KRUH (G), MASLO (L) , MED, KIVI

Opomba: V kolikor ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika.
DOBER TEK

Pri kosilu je na razpolago voda.
Alergeni z veliko črko so v sestavi, alergeni označeni z malo črko so lahko prisotni v sledovih. Za razlago oznak alergenov poglejte v tabelo 14. alergenov.